Cumhuriyet’in 100. yılı için 16 kütüphane yapmayı hedefleyen Kepez Belediyesi,  5. kütüphaneyi de, kitapseverlerle ve öğrencilerle buluşturdu.
Kepez Belediyesinin, Gaziler Mahallesi’ndeki sosyal tesisi Osman Gazi Semt Konağı’nda oluşturduğu kütüphane törenle hizmete açıldı. 
 Semt kütüphanesi şeklinde tasarlanan Osman Gazi Kütüphanesi, 5 bin kitap kapasitesi, 108 kişilik çalışma salonuyla hizmet verecek.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, törende yaptığı konuşmada Kepez’e, 16 kütüphane yapma sözü verdiğini hatırlattı.
Kepeze 16 kütüphane, milyonlarca kitap
Bu sözünün bir seçim vaadi olmadığının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, Bu söz, daha sonra ortaya koyduğumuz bir hedefti. 16 farklı kütüphanenin 2 tanesi bu kütüphanelerin amiral gemisi olacak. Diğer 14 kütüphanemiz semt kütüphaneleri olarak hizmet verecek. Osman Gazi Kütüphanesi de semt kütüphanelerinden biri olacak.
Allah izin verirse 2023 ün sonuna geldiğimizde Kepezin 16 kütüphanesi ve bu kütüphanelerin envanterine kayıtlı milyonlarca kitabı olacak. Türkiyenin en büyük kütüphanelerinden birini bu güzel şehri armağan etmeye hazırlanıyoruz. Gülveren Kütüphanesi, 1 milyondan fazla kitap kapasitesiyle önümüzdeki yıl şehre merhaba diyecek.