Kepez Belediyesi, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde de rengarenk şekerlerle süslenen araçların yer aldığı ‘Bayram Korteji’ ile ilçe sakinlerine bayram heyecanını balkonlardan yaşattı.

Kepez Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) salgınını önleyici tedbirler kapsamında Ramazan Bayramı’nda uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağında ilçe sakinlerine muhteşem bir bayram armağan etti.  Kepez Belediyesi’nin,  rengarenk şekerlerle süslenen araçlardan oluşan ‘Bayram Korteji’,  Ramazan Bayramı’nın 2. gününde de cadde cadde, sokak sokak gezdi. Kortej deki,  Kültür TIR’ında yer alan Kepez Belediye Orkestrası ve müzik gruplarının, sergiledikleri canlı performans ile ilçe sakinleri coşkulu anlar yaşadı. Kepez Belediyesi’nin ‘Bayram Korteji’, bayramın ikinci gününde Altınova Bölgesinde; Orta, Menderes, Düden, Sinan ve Göksu Mahalleleri, Kepez Doğu Bölgesi’nde; Teomanpaşa, Mehmet Akif, Düdenbaşı, Güneş, Sütçüler, Habibler, Baraj, H. Karakaş, Beşkonaklar Mahalleleri, Varsak Bölgesinde ; Demirel, Menderes, Esentepe, Altıayak, Aydoğmuş, Varsak Karşıyaka, Aktoprak, Zeytinlik, Ayanoğlu ve Şelale Mahallelerine bayram heyecanını götürdü.

Tütüncü, hemşehrilerinin bayram sevincine ortak oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, bayramın birinci gününde olduğu gibi, ikinci gününde de ‘Bayram Korteji’ne katılarak ilçe sakinlerinin heyecanına ortak oldu.  Başkan Tütüncü, Ramazan Bayramı’nın 2. gününde de bayram şekerleri ile birlikte Kepez’in  cadde ve sokaklarına bayram neşesini, heyecanını ve coşkusunu götürdüklerini söyledi. Bayram neşesinin her şeyden önce kalplere geldiğini belirten Başkan Tütüncü, “Eğer bayram sevincini gönüllerde yaşarsak, her yer bayram olur. Çok daha güzel günlerde birbirimize daha güçlü sarılacağız. Hemşehrilerimin bayramını bir kez daha tebrik ediyorum “ dedi.